Madeira - Poznávání Madeiry, Koupání A Festival Ohňostrojů *** | Zájezd Portugalsko letecky, polopenze s nápoji, termíny: červen až červen, ceny od: 20 480 Kč

TS11521283 (pro objednávky)

Nové

Informace o destinaci: Portugalsko

Informace o zájezdu: termíny zájezdu, popis hotelu

Klíčová slova (vlastnosti) pro tento zájezd:
Portugalsko, letecky, polopenze s nápoji, červen, Praha, 3hvězdy,

Více informací:


Dostupnost: Zájezd je dostupný. Volné termíny.Ceny již od: 20 480 Kč

Garance nejnižší ceny
Nakoupíte za stejné ceny od nás jako v cestovní kanceláři a to včetně všech slev.

Více informací:

Levné zájedy a dovolená od českých CK na Sbal a val .cz:
Madeira - Poznávání Madeiry, Koupání A Festival Ohňostrojů *** | Portugalsko - Sbal a val .czPoloha hotelu:
Madeira, malý ostrov uprostřed Atlantiku, který v roce 2015 získala prestižní ocenění \"Nejlepší světová ostrovní destinace\" A to zcela zaslouženě. Krásné horské scenérie, procházky kolem levád, výborné jídlo, milí lidé, přátelské prostředí. S tím vším se můžete na našem zájezdu setkat. Ostrov Madeira, podle kterého se nazývá celé souostroví, je přezdíván jako „Ostrov věčného jara“, „Ostrov květů“, nebo „Zelená perla Atlantiku“. Přírodní bohatství je tu opravdu nad všechny jiné poklady a o věčné jaro se stará Golfský proud, díky němuž je na ostrovech konstantní klima kolem 20°C. A my Vám nabízíme mnohem více, budete mít možnost vidět „Atlantický festival ohňostrojů“ ve městě Funchal, kdy se celý ostrov rozzáří za zvuku doprovodné hudby.

1. den - Přílet do Funchalu
Přílet do Funchalu, po přivítání naším delegátem na letišti následuje transfer do hotelu a informační schůzka, během které se dozvíme podrobnosti o programu zájezdu.
Přenocování v oblasti Funchal.

2. den – Půldenní výlet - prohlídka Funchalu
Dnes nás čeká návštěva hlavního města ostrova Madeira, během které si prohlídneme sochu císařovny Sissi, zahrady regionální vlády, Park Santa Catarina a Sochu Kryštofa Kolumba. Dále uvidíme divadlo Baltazar Dias, Sochu Zarcos, místní katedrálu „Sé“ a navštívíme rovněž vinný sklípek Oliveiras, kde se dozvíme něco o historii vzniku vynikajícího madeirského vína. Později nás cesta malebnými uličkami města zavede až k městské tržnici, kde jsou k vidění, ochutnání a samozřejmě k zakoupení různé druhy tropického ovoce, ryb, květin a suvenýrů. Nakonec výstup do čtvrti Monte, která se týčí nad městem (pro zájemce je možné využít lanovku – cca 12 EUR) a zde navštívíme Tropickou zahradu (fakultativní vstup – cca 13 EUR), po prohlídce zahrady přejdeme ke kostelu Monte, kde je pochovaný Rakousko-Uherský císař Karel I. Zájemci mohou využít původní místní dopravu zpět do Funchalu - jízdu na saních, o délce 2km
Večerní program: Po večeři budeme mít možnost zažít jedinečnou atmosféru Atlantic festivalu neboli Atlantického festivalu ohňostrojů, kdy se nad ostrovem rozzáří úžasná kombinace nádherných světel ohňostrojů za zvuků doprovodné hudby.
Přenocování v oblasti Funchal.

3. den – Celodenní výlet – východ ostrova
Po snídani se vydáme na náš celodenní výlet, během kterého prozkoumáme východní část ostrova. Naše první zastávka bude ve vesnici Camacha, kde se nachází manufaktura na výrobu tradičního proutěného nábytku. Poté nás čeká druhý nejvyšší vrchol Madeiry Pico do Arieiro, který se tyčí až do výše 1 818 m.n.m a nachází se uprostřed východní části Madeiry. Naše cesta pokračuje přes vnitrozemí do vesničky Ribeiro Frio, známou pro její pstruží farmu zasazenou do krásné zahrady. V této vesničce se napojíme na stezku Levada Balcoes, která vyústí v srdci hor a poskytne nám nádherný panoramatický výhled na okolní hory a údolí. Po cestě na severovýchod navštívíme městečko Santana, kde se nachází jedny z posledních typických Madeirských domů, které jsou ve tvaru písmene A. Na zpáteční cestě si ještě uděláme zastávku v nejvýchodnější části Madeiry na vyhlídce Ponta do Rosto. Následuje transfer zpět do hotelu.
Přenocování v oblasti Funchal.

4. den - Půldenní výlet - Eira do Serrado / Monte
Ráno se nejdříve vypravíme na vyhlídku Pico dos Barcelos, ze které si vychutnáme nádherný výhled na Funchal. Dále se vydáme směrem na jedno z nejkrásnějších míst na Madeiře - Eira do Serrado, kde zastavíme a pěší chůzí se přesuneme na skálu nad údolím, odkud budeme mít možnost vidět město Cural das Freiras – údolí jeptišek. Jeptišky se zde ukrývaly před piráty při jejich nájezdu na Funchal. Dále naše cesta povede do části Monte, kde navštívíme místní slavný kostel, ve kterém je pohřben poslední Rakousko-uherský císař Karel I. Zde budeme mít možnost se projít v městských zahradách pod kostelem a svézt se na tradičních dřevěných saních, jedná se o nezapomenutelný zážitek (jízda saněmi není zahrnuta v ceně). Poté nás čeká cesta zpět do hotelu.
Přenocování v oblasti Funchal.

5. den – Celodenní výlet – západ ostrova
Dnešní den po snídani se můžeme těšit na celodenní výlet, kde poznáme nejkrásnější místa západní části ostrova Madeiry. Hlavní cesta ostrova Estrada Monumental nás zavede do městečka Camara de Lobos, kde Winston Churchill trávil čas malováním obrazů v době jeho návštěv Madeiry a také zde vznikla replika lodi Kryštofa Kolumba, kterou najdeme ve funchalském přístavu a slouží jako výletní loď. Dále budeme pokračovat k útesu Cabo Girao, který je druhým nejvyšším na světě. Z městečka Ribeira Brava, které se nachází na úrovni moře, nás cesta zavede směrem nahoru přes čtyři různá vegetační pásma (nachází se zde i část původního pralesa s vzácnou flórou). Posléze se podíváme do oblasti Encumeada, kde z jednoho bodu je vidět jak na jižní tak i zároveň i severní pobřeží Madeiry. Poté se přesuneme níže do obce Sao Vicente a zastavíme v Seixal, který je znám svým vodopádem Veu da Noiva (Nevěstin závoj). Po severní cestě pokračujeme do Porto Moniz, kde se nachází přírodní koupaliště z lávových kamenů, a my budeme mít možnost koupání. Večer návrat do hotelu.
Přenocování v oblasti Funchal.

6. den – Celodenní výlet - Sao Lourenco
Po snídani v hotelu se vydáme na východní pobřeží ostrova k výběžku Sao Lourenco, do jednoho z mála nedotčených míst Evropy, kde rozeklané různobarevné skály vytvářejí fantastickou kombinaci spolu s mořem a divokou přírodou. Ze zátoky Baia d Abra nás čeká pěší procházka k vyhlídce a majáku. Na závěr budeme mít možnost se vykoupat na jediné přírodní písečné pláži ostrova – Prainha. Jedná se o pláž s černým pískem, která se nachází na půli cesty mezi Canicalem a zátokou Baia d Abra (jde o jedno z nejlepších míst na koupání na ostrově). Poté následuje transfer zpět do hotelu.
Přenocování v oblasti Funchal.

7. den – Volný den nebo extra výlet: Levada Ribeiro Frio – Portela
Dnešní turistický výlet začneme návštěvou pstruží farmy Trout farm v Ribeiro Frio. Farma je rozdělena na několik nádrží s rybami různých velikostí, které jsou umístěny ve velmi pěkné zahradě. Následně se vydáme na naši hlavní trasu levádou z Ribeiro Frio do Portely. Turistická trasa vede převážně lesem, krásná okolní příroda nám dodá relaxační energii. Tento unikátní les patří do skupiny Laurisilva, nazývaný také jako les, který vyrábí vodu. Jelikož je jedním z mála Laurisilva lesů na Zemi, který se nachází v takových rozměrech a zachovalosti, právem tedy patří pod ochranu UNESCO. Laurisilva les se skládá ze stromů a keřů s plochými listy, kapradiny, mechy, lišejníky a dalších malých rostlin. Tato Levada patří mezi středně náročnou turistiku, prochází se zde částečně přes úzké lávky a je dlouhá cca 11 km. Následuje cesta zpět do hotelu.
Přenocování v oblasti Funchal.

8.den - Odlet zpět do Prahy
Tento den se bohužel musíme rozloučit a čeká Vás transfer na letiště a let zpět do Prahy. Přejeme Vám mnoho šťastných zážitků.

Poznámka: - Změny programu nejsou plánovány, ale jsou vyhrazeny!
- Počet dětí u poznávacích zájezdů je omezen. Děti jsou na vyžádání u CK.
- Konkrétní jméno ubytovacího zařízení bude sděleno na místě delegátem. Fotografie ubytování uvedené u nabídky jsou pouze ilustrativní.
- Jednotlivé výlety vč. transferů na jednotlivá místa, vstupů do navštívených objektů či památek a výkladů průvodců nejsou zahrnuty v ceně zájezdů. Výlety jsou obsaženy v programovém balíčku.
- Pro vstup do krajin schengenského prostoru není nutný cestovní pas, vycestovat je možné i na základě OP.

TERMÍNY ZÁJEZDU:

ČERVEN
Odletové místoDopravaTermínPočet nocíCena od
PrahaDovolená v Poznávání Madeiry, Koupání A Festival Ohňostrojů letecky - zájezd, zájezdy, dovolená07.06.2019 - 14.06.2019720 480,- Kčověřit dostupnost

Klíčová slova (vyhledávání) pro tento zájezd:
Portugalsko, letecky, polopenze s nápoji, červen, Praha, 3hvězdy,

30 dalších podobných zájezdů ve stejné destinaci